80 Top tombala oyunu nedir, 80 Top tombala oyun kuralları nelerdir, nasıl oynadır, hile yapılıyor mu sorularına cevap arayacağız.

Türkiye’de sıklıkla oynan oyunlar arasında yer alan tombala farklı sayıdaki toplarla oynanabilir. Top sayısı ne kadar fazlaysa kartlarda da o kadar fazla sayı bulunur. Bu oyunlar uzun sürer ve bu nedenle heyecan daha fazla yaşanır.

80 top tombala oyunundaki kartlarda toplam 16 sayı bulunur. Kartlar 4 satır ve 4 sütün olacak şekilde dizayn edilir. Sayıların tamamı yan yana dizilmez ve aralarda boş kutucuklar bulunur.

16 sayının tamamı çıktığında kazanan siz olursunuz. Ancak yalnızca sayıların çıkması yeterli değildir. Sayıların sizin renklerinize uygun çıkması önemlidir.

80 Top Tombala Nasıl Oynanır?

80 top tombala online sitelerde sıklıkla oynanan bir oyun olmasına rağmen zaman zaman gerçek yaşamda da oynanır.

  • 80 Top tombala oyuna başlarken öncelikle oyuncular kart seçer. Online sitelerde kart seçim sınırı bulunmamaktadır. İstediğiniz sayıda kart alabilir ve böylece şansınızı artırabilirsiniz.
  • Kartınızı seçtikten sonra top seçimi yapabilirsiniz. Toplam 80 top bulunsa da siz seçtiğiniz top sayısında kazanmayı amaçlayabilirsiniz. Seçtiğiniz top sayısı ne kadar azsa kazanacağınız tutar o kadar fazla olur.
  • Random ya da kurpiyer tarafından çekilen sayılar kartınızda varsa üzerini kapatmanız gerekir. Ancak bu işlem çoğu zaman otomatik olarak sürdürülür. Bu sayede oyunu kaçırıp kazanmanıza rağmen fark etmediğinizden paranızın yanma gibi bir durumu söz konusu olmaz. Ayrıca oyun oynarken bir taraftan sohbet edip farklı şeylerle ilgilenme şansınız da olur.

80 Top Tombala Oyununda Hile Yapılır Mı?

Özellikle internet üzerinden tombala oynayan oyuncular bu oyun esnasında hile yapılıp yapılmayacağını merak edebilmektedir. Sanal tombala oyununda hile yapılma ihtimali son derece azdır. Özellikle güvenilir siteler dünya üzerinde geçerliliği olan firmaların lisanslı oyunlarını kullanırlar. Bu sayede kullanıcılarına sitelerinde hile olamayacağını da kanıtlamış olurlar. Ayrıca tombala oynanan sitelerin önemli bir kısmı Curaçao lisansına sahiptir. Bu lisansa sahip olmak içinse detaylı denetimlerden geçilmesi gereklidir.

Tombala oyunu önemli ölçüde şansa dayanan bir oyun oynamakla beraber gerçek tombala oyununda hile yapılma riski çok daha yüksektir. Genellikle poşetten çekilen sayıların kontrolü yapılmazsa elinizdeki kartta bulunan sayıların tamamının poşet içerisinde yer alıp almayacağını bilemezsiniz.