Canlı Tombala Nasıl Oynanır? Online olarak canlı tombala oyunu oynayacakları nelere dikkat etmelidir.

Online tombala; günün stresinden kurtularak keyifli zamanlar geçirmek isteyenler için ideal bir seçimdir. Canlı sanal tombala oynayabileceğiniz siteleri nerede olduğunuz fark etmeden günün her saatinde kullanabilirsiniz. Üstelik illa bir bilgisayar kullanmanız da gerekli değildir. Bir cep telefonu ya da tablet üzerinden oyun oynayabilirsiniz. Bu sayede ulaşım araçlarında, bir arkadaşınızı beklerken ya da tatil yaparken de tombala oynamanız mümkün olur.

Canlı Tombala Nasıl Oynanır?

Canlı Tombala Nasıl Oynanır, Canlı tombala nasıl nerede oynayabilirim. Tombala oynayabileceğiniz çok sayıda site bulunmaktadır. Bu siteler de ise çok sayıda oyun mevcuttur. Hemen her sitede en az 10 adet tombala oyunu bulunur. Böylece farklı zevklere hitap etmek çok daha kolay gelir.

Tombalaya başlarken öncelikle hangi oyuna gireceğinize karar vermelisiniz. Temel olan tombala 75, 80 ve 90 top olarak üçe ayrılır. Ancak kendi içerisinde farklı çeşitleri de vardır. Kimi oyunlarda toplar otomatik olarak tombala makineleri tarafından çekilirken kimi oyunlarda kurpiyerler çeker.

  • Tombala oynayacağınız site ve oyuna karar verdikten sonra oyuna giriş yapabilirsiniz.
  • Eğer bir önceki el bitmemişse elin bitmesini beklemeniz gerekir. Oyuna yarıdan giriş yapmanız mümkün değildir.
  • Oyun başlamadan önce oyuncular kart almalıdır. Oyuna katılabilmek için en az 1 kart almanız gereklidir. Maksimum kart sayısı ise bazı sitelerde sınırlandırılmaktadır. Bu sayede oyunculara daha eşit bir ortam sağlanmaktadır.
  • Kimi oyunlarda oyun öncesinde top sayısını seçebilirsiniz. Bu sayede belirttiğiniz top sayısına kadar tombala yapmış olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde sonraki sayılar kartınızda yer alsa ve sizden önce kimse tombala yapmasa dahi kazanmanız mümkün olmaz.
  • Kurpiyer ya da makine tarafından çekilen sayılar otomatik olarak kartınızın üzerinde işaretlenir.
  • Oyuna göre değişmekle beraber kimi oyunlarda çinko yapınca da para kazanırsınız. Çinko yapmak için kartta yer alan sıralardaki tüm sayıların çıkması gereklidir. İlk sırayı doldurduğunuzda birinci çinko ikinci sırayı doldurduğunuzda ise ikinci çinko yaparsınız. Büyük ödülü tombala yapan alırken çinko yapanlar için de bazı ufak ikramiyeler verilir.
tombala oyunu

Canlı Tombala Taktikleri

Tombala oynamaya başlarken öncelikle bu oyunun tamamen bir şans oyunu olduğunu kabul etmelisiniz. Oyunun gidişatını değiştirme şansınız yoktur. Ancak oyunun sizin için daha kazançlı hale gelmesi için birkaç ipucunu göz önünde bulundurabilirsiniz.

  • Tombala oynayacağınız sitede tombala bonusları olmasına dikkat edebilirsiniz. Bu sayede şansınız yaver gitmezse kaybınızın bir kısmını iade alabilir ya da satın aldığınız kartlara ilave hediye kartlar kazanabilirsiniz.
  • Unutmamalısınız ki alacağınız kart sayısı artıkça kazanma şansınız da artar. Ancak belirli bir sayının üzerinde kart aldığınızda kaybedeceğiniz tutar gereğinden fazla olur. Kendi taktiğinizi oluşturarak 3-10 arası kart almayı düşünebilirsiniz.
  • Tombalaya ne kadar fazla kişi katılırsa kazanma ihtimaliniz o kadar düşün olur. Ancak kazananın alacağı ikramiye artar. Özellikle oyuna yeni başlıyorsanız yoğunluğun az olduğu saatlerde oynamayı düşünebilirsiniz.