Tombala Nasıl Oynanır? Kuralları ve Avantajları Nelerdir?

Şansınıza güveniyor ve boş zamanlarınızı eğlenceli bir şekilde değerlendirmek istiyorsanız tombala tam sizlik bir oyun. Üstelik tombala oynamak için illa kalabalık olmanıza da gerek yok. İnternette pek çok tombala sitesi bulunur ve siz bu siteler üzerinden tek başınıza olsanız da binlerce kişi ile beraber oyun oynama şansına erişirsiniz.

Tombala Nasıl Oynanır?

Tombala oynamaya başlamak için öncelikle güvenilir bir site bularak kayıt olmanız ve para yatırmanız gerekmektedir. Daha sonra üyeliğinize giriş yaparak oyun oynamaya başlayabilirsiniz.

  • Tercih ettiğiniz sitenin tombala bölümüne girdiğinizde karşınıza çok sayıda oyun seçeneğin çıktığını göreceksiniz. Sitelerin birçoğunda top sayısına göre farklı oyunlar vardır. Ayrıca otomatik makine ya da kurpiyerin sayıları çekmesi gibi alternatiflere göre değişen odalar arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.
  • İstediğiniz odaya girdiğinizde öncelikle elin bitip bitmediğine bakmalısınız. Henüz el bitmediyse bir sonraki eli beklemeniz gerekmektedir.
  • Oyun başlamadan önce en az 1 kart almalısınız. Alınacak kart sayısında bazı siteler maksimum limit koyabilmektedir.
  • Kurpiyer ya da makine tarafından çekilen sayılar kartınızda otomatik olarak işaretlenecektir.
  • Çinko yaptığınızda, şanslı sayınız çıktığında ya da tombala olduğunda kazandığınız ilan edilir.
  • Eğer birden fazla kişi tombala yaparsa ödül paylaştırılır.
Tombala bingo

Tombala Kuralları ve Avantajları

İnternetten tombala oynamanın en büyük avantajı güvenilir bir şekilde oyun oynayabilmektir. Ayrıca gerçek tombala olduğu gibi her an çıkan sayıları takip etmeniz gerekmez. Sayıları kaçırdığınızda kazansanız dahi ödül alamama riskiniz yoktur. Online siteler sizin yerinize kartlarınızın takibini yapar. Size yalnızca oyunun tadını çıkarmak kalır.

Tombala oynarken bilmeniz gereken önemli kurallar yoktur. Yalnızca kartınızı satın alıp oyun oynamaya başlayabilirsiniz. Ancak tombala kurallarına dair hangi durumlarda ödül kazanacağınızı bilmeniz önemlidir. Çünkü her tombala oyununun kazanma şartları aynı değildir. Tüm tombala çeşitlerinde kartınızdaki bütün sayılar çıktığında tombala yapmış olursunuz. Ancak 90 top tombalada bir sıradaki sayılar çıktığında tombala yapmış olursunuz. 75 top tombalada çeşitli şekiller oluşturabilir ve böylece kartınızdaki tüm sayılar çıkmasa da kazanabilirsiniz. Ayrıca bazı oyunlarda bonus sayılar da bulunur.