Tombala taktikleri nelerdir, Tombala oyununda nelere dikkat etmemiz gereklidir, Tombala oyun taktikleri üzerine bilmediğiniz bütün bilgileri paylaşmaya çalışacağız.

Paralı online tombala oynayanlar sıklıkla tombala taktikleri olup olmadığını ve oyunda nasıl kazanma şanslarını artırabileceklerini araştırırlar. Öncelikle unutmamalısınız ki tombala bir şans oyunudur. Eğer online olarak tombala oynuyorsanız yapabileceğiniz en önemli şey oyun oynayacağınız siteyi seçerken dikkatli olmaktır. Güvenilirliğinden emin olduğunuz, bir lisansa sahip ve başarılı bir müşteri hizmetlerine sahip siteleri tercih ederseniz sitede hile yapılma ihtimali ortadan kalkar. Böylece kazanma şansınızı azaltmamış olursunuz.

bingo online tombala

Tombala oynarken kazanma şansınızı artıran doğrudan taktikler yoktur. En önemli konu şanstır. Ancak bazı ufak tüyolar sayesinde şansınızı artırabilirsiniz.

  • Online tombala sitelerinde günün hemen her saatinde tombala devam eder. Siz siteye kaydolduktan sonra giriş yapar ve kart satın alarak oynamaya başlayabilirsiniz. Hangi saatte oynarsanız oynayın kart almak için yatırmanız gereken tutar da aynıdır. Ancak unutmamalısınız ki oyunda ne kadar az kişi varsa kazanma şansınız o kadar yüksektir. Oyunda çok kişinin bulunması daha fazla kart satın alınması ve sizden önce kartını doldurabilecek kişilerin olma ihtimalinin artması anlamına gelmektedir. Ayrıca tombala yapan siz olsanız dahi oyundaki ikramiye kişi sayısına bölünür. Çok fazla kişi tombala yaptıysa kazancınız azalabilir. Bu nedenle oyuna katılanların daha az olacağını düşündüğünüz dönemlerde tombala oynamayı düşünebilirsiniz.
  • Tombala oyunda şansınızı artırmak için yapabileceğiniz en doğru şey birden fazla kart almaktır. İki kart aldığınızda tek kart almanıza göre şansınız %100 artar. Ne kadar fazla kart alırsanız o kadar fazla kazanma şansınız bulunur. Ancak alacağınız kart sayısını gereğinden fazla artırmanız kaybınızı da artırabilir. Bu nedenle kendi taktiğinizi oluşturarak alacağınız kart sayısına karar verebilirsiniz.
  • Tombala bonusu veren sitelerde oyun oynayarak kazanma şansınızı artırmasanız dahi az yatırımla daha çok oynamanız mümkündür. Kimi siteler tombala için yatırım yaptığınızda bakiyenize ekstra ekleme yaparlar. Kimi siteler kaybınızın bir kısmını size ederken bazıları da aldığınız kartların yanında fazladan kartlar hediye ederler.

Tombalada En Sık Hangi Sayılar Gelir?

Tombala taktikleri ile şansınız artırmak isteyen kişilerin önemli bir kısmı tombalada en çok çıkan sayılar üzerinde durmaktadır. Ancak bir oyunda hile yapılmadığı sürede bu istatistiğin hiçbir anlamı olmadığını bilmelisiniz. 10 el arka arkaya aynı sayılar ilk çıksa dahi 11. elde her sayının çıkma ihtimali aynıdır.

Bazı kişiler topların gelme şanslarının farklı olduğunu söylemekte ve bunun için çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Kısa oyunlarda en büyük ve küçük sayıların önce çıkma uzun oyunlarda ise ortalamaya yakın topların daha fazla şansı olduğunu ifade ederler. Ancak matematiksel olarak böyle bir durum söz konusu değildir.

Hangi Tombala Oyunlarında Kazanma İhtimali Daha Fazla?

Tombalanın pek çok varyasyonu bulunup hangi oyunun daha fazla kazanma şansı olduğu konusunda çeşitli görüşler vardır. Ancak oyunun hangi çeşidini oynarsanız oynayın mantığında çok da değişiklik olduğunu söylemek mümkün değildir. Bu nedenle herhangi bir tombala oyununun daha fazla kazandırması söz konusu değildir. Ancak sizin için en uygun oyunu bulabilirsiniz. Eğer oyunu yavaş bir şekilde oynamayı tercih ediyor ve farklı kişilerle bir arada olmaktan keyif alıyorsanız 75, 80 ya da 90 top tombala oyunlarını oynayabilirsiniz. 

Farklı oyuncularla oynamak yerine oyunda tek başına olmayı tercih edenler içinse slot tombala alternatifi bulunuyor. Tombala taktiklerinde oyuna girdiğinizde makineye karşı oynuyorsunuz ve spin tuşuna basarak top çekiyorsunuz. Oyuna başlarken belirlediğiniz sayıda top çekildiğinde tombala yapamadıysanız kaybetmiş oluyorsunuz. Eğer bu top sayısına ulaşmadan önce kartınızın tamamını doldurmayı başarırsanız kazanan siz olursunuz.